Diş Ağrısına Ne İyi Gelir ?

 

Şiddetli diş ağrısının nedeni dişdeki çürüğün zamanla ilerleyerek dişin canlı dokusuna yani damar ve sinir paketine ulaşarak iltihaplanmasından kaynaklanır. Genelde diş ağrısı gece olur. Çünkü uyku ya da uykuya geçiş esnasında damarlarımızdaki genişlemeye bağlı olarak iltihap akışı fazlalaşır. Boylecede daha fazla ağrı ve basınç hissi oluşur. Tedavisi ise bu basıncın ortadan kaldırılmasıdır. Bu ağrı 2 şekilde gecer. Ya kanal tedavisi ya da dişin çekilmesidir. Çürük çok fazla değilse kanal tedavisi buyuk ihtimalle dişimizi kurtarır.
Diş ağrısına ne iyi gelir dersek; ilk aşamada tabi ki ağrı kesici diyebiliriz.Fakat buna rağmen geçmiyor dediğinizi duyabiliyorum.Tabiki en mantıklı olan diş hekiminize gitmenizdir.
Bunların dışında halk arasında bilinen ancak istediğiniz sonucu asla alamayacağınız geçici çözümleri sıralamak gerekirse:
     -Dişinol denen karanfil yağını direk çürük bölgeye tatbik etmek,
     -Nane yaprağını ezip çürük bölgeye tatbik etmek,
     -Tuzu ağrıyan dişe bastırmak.
Gercek olan şudur ki; ŞİDDETLİ DİŞ AĞRISI’ nın bu yöntemlerle geçmesini beklemenin mucize beklemekten pek farkı yoktur. Klasik olacak ama en yakın Diş Hekimine gitmenizi öneririm.

Bir Cevap Yazın