Diş ağrısına bitkisel çözüm

Diş ağrısına bitkisel çözüm

Diş ağrısının dehşetini çekenler iyi bilirler. Çok acı verici birşeydir. Diş ağrısının çok çeşitli sebepleri olabilir. Kimi ağrılar diş çürümesine kimileri ise diş iltihaplarına bağlı olarak meydana gelmektedir. Pek çok insan diş doktorlarına gitmekten çekindiği için acıyı çekmek mecburiyetinde kalmaktadır. Diş ağrısı için bitkisel tedavi de mümkündür. İşte diş ağrısı çekenler için kullanılabilecek bitkisel bir yöntem…
Bitkisel Çözümler:

* Ağrıya neden olan diş, diş fırçası veya iple temizlenir. Yarım çay kaşığı tuz yarım bardak suya ilave edilirek ve ağızda gargara yapılır. Bir tutam nane ve karabiber iyice dövüldükten sonra sarımsak suyu ile karıştırılır ve sıvı hale getirilir. Sonrasında bu sıvı pamuk yardımıyla ağızda ağrı yapan dişe sürülür.

* Pamuğa karanfil yağı dökülerek ağrıyan dişe sürülür. Pamuğu dişte çok fazla bekletmemeniz gerekir. Çünkü dişte tahrişe neden olabilir.

* Dilimlenmiş haldeki limon adaçayı ile demlenir. Bu karışım ağrıyan dişte duracak şekilde bir süre ağızda bekletilir. Bu işlem rahatlama sağlanıncaya kadar sık sık tekrarlanır.

Bir Cevap Yazın